dr n.med. Joanna Ludwikowska

KIM JESTEM?

Zdrowie jest dla mnie najwyższą wartością – niestety często doceniamy je dopiero po jego utracie. Jako lekarza, moją misją jest leczyć choroby, ale najważniejszym jest im ZAPOBIEGAĆ.

Zawsze interesowałam tematyką zdrowotną, zatem wybór medycyny jako dziedziny, w której chcę się spełniać był naturalny. Podczas staży, które odbyłam między innymi w Hiszpanii, Turcji, Karolinska University Hospital w Sztokholmie, w Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy i Zakładzie Diagnostyki Radiologicznej Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie, bardzo istotna kwestia regularnie pojawiała się w  zaleceniach dla pacjenta – zmiana trybu życia

Na początku drogi zawodowej, jako specjalizację, wybrałam radiologię i diagnostykę obrazową. Od 2016 roku posiadam uzyskane w Wiedniu europejskie uprawnienia zawodowe „European Diploma in Radiology”. Ta dziedzina  medycyny daje mi wiele satysfakcji. Wymaga rozległej wiedzy i umiejętności tzw. składania elementów układanki w całość, czyli dotarcia do źródła problemów.

Brakowało mi jednak szerszego spojrzenia na prozdrowotne działania. Za najważniejsze uważam skupienie się na indywidualnych potrzebach danej osoby i holistyczne podejście do aspektów jej zdrowia, wykraczające poza ramy specjalizacji, czy konkretnego zleconego badania.

Ponadto, traf chciał, że stałam się swoją… pierwszą pacjentką. Brak ruchu, spędzanie w pracy zbyt dużo czasu, niedobory snu, spożywanie wątpliwej jakości posiłków w pośpiechu – pojawiły się problemy z cholesterolem i insulinoopornością. Niestety nie znalazłam odpowiedniego gabinetu, w którym kompleksowo podchodzono by do kwestii zdrowia. 

Kolejne wizyty u specjalistów kończyły się podobnie – od lekarza wychodziłam z zaleceniem długotrwałego spożywania leków i suplementów. Natomiast diety typu “1200 kalorii”, czy detoksy sokowe nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Postanowiłam sama zgłębić temat całkowitej zmiany podejścia do tematu zdrowia i w ten sposób trafiłam na  medycynę stylu życia .

W 2019 roku obroniłam tytuł doktora nauk medycznych. W 2020 zostałam certyfikowanym lekarzem Medycyny Stylu Życia, zdając jako jedna z pierwszych w Polsce egzamin International Board of Lifestyle Medicine. Jestem członkinią European Society of Radiology, Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Ukończyłam również certyfikowany kurs Mindfulness, pracuję w nurcie psychologii pozytywnej.

MEDYCYNA STYLU ŻYCIA pracuje na 6 obszarach, odżywianie, aktywność fizyczna, relacje, sen, stres, używki, a jak to wygląda w praktyce —> MEDYCYNA STYLU ŻYCIA

Joanna Ludwikowska Medycyna Stylu Życia

umów się na pierwszą konsutlację